Hizmetler

Hidrolik Asansör

Seyir mesafesinin çok olmadığı orta yükseklikte binalarda hidrolik asansörlerle hem konforlu bir seyir yaşayabilir hem de işletme maliyeti açısından oldukça önemli bir tasarruf sağlanabilir.

Kaldırma işi, hidrolik yağının, kabini doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bir kaldırıcıya sevk eden ve elektrikle tahrik edilen bir pompa vasıtasıyla gerçekleşen bu asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşmektedir.

Hidrolik asansörlerde makine dairesi genel olarak, ilk durak seviyesinde bulunur. Burada bir yağ kazanı ve bunun üzerinde hidrolik düzeneği, kumanda panosu ve hidrolik yağının içinden geçtiği hortumlar bulunmaktadır.

Hidrolik asansörler genelde makine daireli asansörlerin yapılamadığı yerlerde insan, yük, araç ve panoramik asansör olarak taşıma kapasitelerine bağlı tek veya çift pistonlu şeklinde imalat ve montajı yapılır. Kullanım açısından genellikle; konutlarda, villa ve evlerde, tadilat gören binalarda; bina statiğine ek yük getirilmesinin istenmediği durumlarda, otellerde ve alışveriş merkezlerinde panoramik olarak kullanılırlar. Hidrolik asansörler panoramik tasarım ile birleştiğinde tamamen prestije yönelik ürünler ortaya çıkar. Panoramik asansörlerin estetiğini, hidrolik ünitenin sağladığı konfor ve pratik çözüm tamamlar.