Hizmetler

Sedye Asansörü

Sedye asansörlerinin kullanım alanları hastanelerdir. Sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu kriterlere uygun olarak montajı gerçekleştirilir. En az 1 sedye ve 1 refakatçinin rahat bir şekilde seyahat edebileceği şekilde yapılmaktadır. Hastanelerde kullanılan sedye asansörlerinin özellikleri, her zaman için mümkün olan en yüksek teknoloji kullanılarak tasarımlanmalıdır. Sedyedeki hastanın gözünü almayan aydınlatmalar ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlaması amacı ile konfor, estetik gibi ayrıntılara özellikle dikkat edilir.

Frekans kontrollü kademesiz hız sistemleri sayesinde, hassas kat seviyesi ayarı ile tekerlekli sandalye, sedye gibi araçlar ile giriş çıkış yapılırken takılma riski minimuma indirilmiştir. Sedye çarpma seviyesine konulan çarpma kirişleri kabinde oluşan çarpma sırasında hastaya ve kabine verebilecek zararları kaldıracak şekilde dizayn edilir.

Kapı panelleri kapandığında arasında bir engel veya insan bulunması halinde kapılara geri hareket veren yolcu koruma sistemini bulunduran sedye asansörlerimiz, sedyelerin kolay transferi ve yaşlıların ya da engellilerin takılma tehlikesini ortadan kaldırmak için 3 mm seviye ayar hassasiyetine sahiptir. Asansör kabininde standart olarak engelliler erişim şartlarına tam uygunluk ve kat seviyelerinin körler alfabesiyle gösterimi de mevcuttur.

Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken sedye asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, anti bakteriyel taban malzemeleri seçilir. Sedye asansörleri kapasite olarak yük asansörlerine eş değer olup buna ek olarak binalar çok yüksek olmasa da 1.6 m/sn hız seçilerek hastaların ya da doktorların en kısa zamanda istedikleri kata ulaşması sağlanmaktadır.